מהי אינטליגנציה רגשית ?

אינטליגנציה רגשית היא היכולת לזהות ולהבין את הרגשות המשפיעים עלינו ולהשתמש בהם על מנת להתמודד עם עצמנו, עם אחרים ועם הסביבה בהצלחה - אוסף של יכולות המהווה גורם למצויינות, בעבודה ובחיים - יכולות המשפיעות על היכולת הכללית שלנו להתמודד באופן אפקטיבי עם דרישות סביבתיות ועם לחצים.

"קבוצה של מאפיינים בסיסיים של עובדים, המהווה גורם המוביל לתפקוד מעולה בעבודה."

(Richard Boyatzis)

אינטליגנציה רגשית (EQ) לעומת מנת משכל (IQ)

במשך שנים רבות, ידעו מנהלים מה מבחין בין העובדים ה"כוכבים" והעובדים הממוצעים שלהם. ההבדל לא היה במיומנויות טכניות הניתנות ללמידה ולא בהכרח ברמת האינטליגנציה שלהם או הידע וההכשרה שלהם. זה משהו שמנהלים, יועצים ארגוניים ומובילי פרויקטים, יודעים כאשר הם רואים אותו, אך יחד עם זאת, קשה להם להגדירו באופן ברור.

כיום אין עוד צורך להסתפק בתחושת בטן כיוון שידוע שמה שהופך אנשים למבריקים – "כוכבים" בארגון שלהם – היא האינטליגנציה הרגשית שלהם. אם נבחן לעומק את המרכיבים השונים, המשפיעים על האפקטיביות הארגונית, נבחין בכך שאינטליגנציה רגשית תופסת תפקיד חשוב כמעט בכולם.

 

למה אינטליגנציה רגשית חשובה?

אינטליגנציה רגשית היא למעשה "אבן הבוחן" החדשה למצוינות אישית ומקצועית. היא הדלק שאנו צריכים, יום יום, כדי להפוך את העסק שלנו או הארגון בו אנו עובדים לסיפור הצלחה. מחקרים שנערכו בשלושת העשורים האחרונים מראים שה EQ אחראי לפחות לשני שליש מן ההצלחה שלנו, בין אם אנו עובדים בעסק הפרטי שלנו או שכירים.

עבור מנהלים – תרומת ה- EQ לביצוע מוצלח של העבודה גבוהה אף יותר ומגיעה עד לרמה של כ- 85%. כלומר, ככל שהאדם מתקדם בתפקידו בארגון, כך ה- EQ חשוב יותר להצלחתו.

מקומות עבודה רבים בעולם מודדים את רמת האינטליגנציה הרגשית ומשתמשים בסדנאות להגברת האינטליגנציה הרגשית של אנשיהם מתוך הבנה שאינטליגנציה רגשית גבוהה מובילה לשיפור בעבודת צוות, בפרודוקטיביות וברווחים.

"איך יכולה קבוצת עובדים שבה יש לכל פרט מנת IQ של 130, להתכנס ולהגיע בסופו של דבר, לתוצרים של מנת IQ של 65? משתתף אחד שמידת ה- EQ שלו נמוכה יכול להנמיך את ה- IQ של הקבוצה כולה."

(Chris Argyris, Harvard)

אם ה- IQ שלך אומר לעולם מה אתה יכול לעשות,
הרי שה- EQ אומר לעולם מה תעשה בפועל !