וידאו, YouTube
הצלחה בעולם העבודה החדש, פרק 1: עשר עובדות על עולם העבודה החדש
צפו בפרק הראשון בסדרה של שבעה פודקסטים ששודרו ברדיו חיפה בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש.
אני מזמינה אתכם לצאת איתי למסע מרתק לתוך עולם העבודה החדש יחד נבין מה הם החוקים החדשים להצלחה במאה העשרים ואחת ויותר חשוב מה כל אחת ואחד מאיתנו צריכים לעשות על מנת להמשיך ולהצליח בו.
בסידרה זו אראיין מומחים מעולמות תוכן שונים, ביניהם מומחים לחדשנות, מנהלי בתי ספר, סמנכ"לי משאבי אנוש, ולא פחות חשוב מומחים בהורות במציאות מורכבת ומשתנה.
הצלחה בעולם העבודה החדש, פרק 2: אילו יכולות מחפשים ארגונים בקרב מנהלים ועובדים
בפרק השני בסדרה של הפודקסטים ששודרו ברדיו חיפה, בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש, נפגוש את אפרת ליאני.
את ד"ר אפרת ליאני אני מכירה מספר שבועות.
כבר משיחת הטלפון הראשונה הרגשתי שפגשתי מישהי שחיה ונושמת את עולם העבודה החדש וזה פשוט נפלא!
עד לאחרונה שימשה אפרת כסמנכ"לית משאבי אנוש, מיקרוסופט ישראל.
כיום, אפרת מלווה סטארטאפים בתחום משאבי אנוש ומובילה קורס ייחודי ב Executive MBA, בתחומי משאבי האנוש בארגון גלובלי.
בתכנית, נדבר על סט היכולות שעובדים צריכים כיום כדי להצליח בעולם העבודה החדש. כמו-כן, נקבל טיפים לעובדים שרוצים להתקדם ולהצליח בעולם העבודה בתפקידי מנהיגות.
הצלחה בעולם העבודה החדש, פרק 3: יצירתיות וחדשנות היתרון התחרותי של כל ארגון
בפרק השלישי בסדרה של הפודקסטים ששודרו ברדיו חיפה, בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש, נפגוש את ד"ר יגאל ינקו.
את ד"ר יגאל ינקו פגשתי לראשונה לפני כשנתיים וחצי כשהיה מנהל תכנון אסטרטגי של קבוצת מחשוב תפיסתי באינטל, כאשר פרופסור אליעזר שלו (דיקן הפקולטה לרפואה בטכניון עד לפני חצי שנה) ואני, חיפשנו אנשים מעניינים שידברו על עתיד הרפואה וחדשנות רפואית בארץ ובעולם בכנס שהתקיים בפקולטה לרפואה.
במפגש זה דיברנו על יצירתיות וחדשנות, על התמודדות עם חוסר הצלחה זמני ועל מקומו של הכישלון בתרבות ארגונית שמעודדת יצירתיות ומעוניינת להוביל באמצעות חדשנות.
הצלחה בעולם העבודה החדש, פרק 4: תפקידם של בתי הספר בעולם משתנה ודינמי
בפרק הרביעיי בסדרה של הפודקסטים ששודרו ברדיו חיפה, בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש, נפגוש את מר אבי קיש - מנהל קריית החינוך דה שליט בעיר רחובות.
את אבי פגשתי כאשר אבי הזמין אותי לדבר בפני מורי בית הספר שלו על היכולות החשובות להצלחה בעולם העבודה החדש.
בפגישה נדון על נאופן שבו צריכים בתי ספר להשתנות על מנת להיות מסוגלים לפתח את סט היכולות החשוב להצלחה בעולם החדש. אילו יכולות יצטרכו המורים לפתח על מנת להיות מסוגלים לסייע לתלמידיהם לפתח את היכולות החשובות להצלחה בעולם העבודה החדש? ואיך צריכה להיראות הכשרתם בעשורים הראשונים של המאה ה-21?
הצלחה בעולם העבודה החדש, פרק 5: הורות במאה ה-21
בפרק החמישי בסדרה של הפודקסטים ששודרו ברדיו חיפה, בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש, נפגוש את ד"ר ניבה דולב.
את ד"ר ניבה דולב אני מכירה מעל עשור. ניבה היא שותפתי לדרך ויחד אנו מובילות תהליכים מרתקים בכל הקשור לעולם העבודה החדש גם בארץ וגם בעולם.
למרות שאנו יכולות לשתף את המאזינים בעשרות סיפורים מרתקים על תהליכים בארגונים החלטתי להקדיש את התכנית הזאת דוקא לזוית אחרת, לזוית של גידול ילדים כהורים - ילדים המוכנים למאה ה-21. וניבה, כמי שהובילה מספר ניסויים מרתקים בגני ילדים, יכולה לסייע רבות בנושא.
הצלחה בעולם העבודה החדש, פרק 6: דור ה-Y, אתגרים מחיי היומיום
בפרק השישי בסדרה של הפודקסטים ששודרו ברדיו חיפה, בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש, נפגוש את ניב באבו - סמנכ"ל משאבי אנוש של אדידס ישראל.
את ניב פגשתי לפני כחצי שנה ובשיחה הראשונה שלנו כבר הרגשתי שניב נמצא בלב המים הלבנים והגועשים של העולם העבודה החדש. לא רק ברמה הלוקלית אלא גם ברמה הגלובלית.
נדבר על דור ה-Y, אשר מהווה רוב מובהק באדידס ישראל ובהנהלתה, אך בעיקר גם על אדידס ישראל כחברה גלובלית וצעירה.
הצלחה בעולם העבודה החדש, פרק 7: אינטליגנציה רגשית ברפואה
בפרק השביעי והאחרון בסדרה של הפודקסטים ששודרו ברדיו חיפה, בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש, נפגוש את פרופסור יצחק סרוגו, מנהל מחלקת ילדים בבית החולים בני ציון בחיפה.
את פרופ' סרוגו הכרתי לפני שנים, כאשר הזמין אותי לתהליך פיתוח אינטליגנציה רגשית לצוות המחקלת הילדים בבני ציון.
בשיחתנו, דיברנו על תהליך זה, על הישגיו ואתגריו, ועל עצותיו של פרופ' סרוגו למנהל מחלקה שהיה רוצה להכנס לתהליך שכזה. כמו-כן, נדבר על האתגרים המרכזיים של רופאים במאה ה -21.
דיווח טלויזיוני על התהליך לפיתוח אינטליגנציה רגשית בבני ציון, 28/4/2015
פיתוח אינטליגנציה רגשית במרכז הרפואי בני ציון בהובלת איילה ראובן-ללונג - מתוך מגזין HOT צפון ב- 28/4/2015:
מי מאתנו לא פגש בחייו ברופא או רופאה שהיו קצת חסרי סבלנות או טרודים ולא הקדישו לנו את היחס וההקשבה שכל-כך היינו זקוקים להם. בבית החולים "בני-ציון" בחיפה החליטו שלא לקבל תופעות אלו – תוצאה טבעית של שחיקה מקצועית – כגזרה משמיים. ביוזמת מנהל בית החולים, ד"ר רופא, נכנסו הרופאים, האחיות וכח-העזר הרפואי לתהליך לשיפור האינטליגנציה הרגשית, אותו הובילו איילה ראובן-ללונג וד"ר ניבה דולב.
לאחרונה, הגיע בית החולים למקום הראשון בסקר שביעות רצון החולים שערך משרד הבריאות. כיצד הם עשו זאת? צפו בכתבה של HOT צפון...
איילה ראובן-ללונג מדברת בתכניתה של איריס לביא, ברשת ב', 15/02/2015
מה הקשר בין רמת ההשכלה לרמת התשוקה לעבודה? האם עובד יכול לגלות התלהבות גם אם המנהל שלו אדיש? ומה אפשר לעשות כדי שנוכל לקום בבוקר עם יותר תשוקה והתלהבות? איילה ראובן-ללונג עונה על כל אלה בראיון לאיריס לביא ברשת ב' של קול ישראל
תשוקה והתלהבות: איילה ראובן-ללונג מתארחת בתכנית "הקשר הישראלי", 30/3/2015
אינטליגנציה רגשית היא קבוצה של יכולות שבאה מהתחום האישי, החברתי והרגשי, שגם עוזרת לנו לזהות הזדמנויות ולקפוץ על העגלה, וגם עוזרת לנו לעבור משברים בצורה מוצלחת יותר. איילה ראובן-ללונג מספרת לאליהו בן-און בתוכנית "הקשר הישראלי" בקול ישראל, מהי אינטליגנציה רגשית ועד כמה היא חשובה לנו כדי לצלוח את אתגרי המאה ה-21, שבה מקצועות מסויימים נתונים בסכנת הכחדה, בעוד למקצועות בהם נדרשת אינטליגנציה רגשית תמיד יימצא ביקוש.
איילה ראובן-ללונג מתארחת בתכנית נתיבי אלון ב- 19.9.2014
בתכנית נתיבי אילון מתארחת איילה ומספרת על עשייתה ועל סיפרה "לחתור בנים לבנים - ההצלחה במאה ה-21"...
איילה ראובן-ללונג מתארחת בתכנית העולם הבוקר 09.03.2013
בתכנית העולם הבוקר איילה מתארחת ומספרת לאברי גלעד והילה קורח על סיפרה "לחתור בנים לבנים - ההצלחה במאה ה-21" ועל חשיבות האינטליגנציה הרגשית להצלחה בקריירה ובעסקים.
איילה ראובן-ללונג: "איך להשאר על הסירה - ניהול שינויים במים לבנים"
הזמנה לשמוע את הרצאתה של איילה בכנס השנתי לניהול משאבי אנוש, דצמבר 2011