הצוות שלנו

חברת אי.קיו.אל, אינטליגנציה רגשית בישראל, מובילה מזה עשור תהליכים בחברות גדולות ובינוניות בישראל במטרה לפתח את אצל המנהלים את היכולות הניהוליות המובילות להצלחה העסקית בארגון. בין התהליכים – מפגשי הערכה ופיתוח אישיים, סדנאות, קבוצת עמיתים וניהול תהליכים לפיתוח אסטרטגית משאבי אנוש.

את התהליכים מובילה איילה ראובן-ללונג, יחד עם קבוצת מדריכים מן השורה הראשונה:
איילה ראובן-ללונג
מייסדת חברת EQ-EL ומובילת המיזם "הצלחה במאה ה-21: מסע בחמש יבשות"

איילה ראובן-ללונג הינה מומחית בעולם העבודה החדש. היא מובילה תהליכים אסטרטגיים בארץ ובעולם ומסייעת לארגונים שונים להתאים את עצמם לאתגרי המאה ה-21.

איילה יצרה כלים למדידה והערכה המודדים את מוכנותם של ארגונים, מנהיגים ועובדים לעולם העבודה החדש. בנוסף, היא בנתה מתודולוגיה ארגונית המסייעת לארגון להתאים את עצמו לעידן העבודה החדש ולפתח את היכולות החשובות להמשך הצלחתם של מנהיגיו ועובדיו.

בשנים האחרונות, בהתבסס על תהליכי עומק אותם הובילה בארגונים שונים והעוסקים בנושאים הקשורים להצלחה במאה ה-21, פיתחה איילה שני מודלים ייחודיים לפיתוח היכולות האישיות והארגוניות להצלחה בעולם העבודה החדש:

 

Find Ayalla Reuven-Lelong on Facebook

View Ayalla Reuven-Lelong's LinkedIn profile

Ayalla Reuven-Lelong on Youtube

  • מודל חמש היבשות: מודל זה מסייע למנהלים ועובדים לפתח את סט היכולות החשוב להמשך הצלחתם בעולם מורכב, משתנה ודינמי, עולם בו החוקים להצלחה השתנו, וסט היכולות הנדרש מהם שונה מאוד ממה שהכרנו עד כה.
  • מודל שבעת הצעדים: מודל זה מוביל את הארגון לאורך מסלול בן שבעה צעדים תוך שמירה על חיבור עם התחום המקצועי של הארגון, התעשייה בה הוא פועל, המאפיינים של עולם העבודה החדש הרלוונטיים לארגון, היכולות האישיות והמאפיינים הארגונים להם יזדקקו הארגון, עובדיו ומנהליו, כדי להמשיך ולהצליח בעולם העבודה החדש.

כמו-כן, איילה פרסמה שלושה ספרים:

  • לחתור במים לבנים – הצלחה במאה ה-21 (תורגם גם לאנגלית)
  • להיות הרופא של מחר - מסע בחמש יבשות (תורגם גם לאנגלית)
  • Riding the White Water Rapids – the Story of My Success at KPMG
ד"ר ניבה דולב
מנהלת תכניות פיתוח אינטליגנציה רגשית

ד"ר ניבה דולב מומחית בפיתוח אינטליגנציה רגשית של מנהלים ועובדים ובהובלת תהליכי פיתוח בארגונים, תוך דגש על פיתוח אינטליגנציה רגשית ויכולות ניהוליות. בנוסף, עוסקת בפיתוח וליווי אישי של מנהלים, פיתוח יכולות אישיות וניהוליות, בנייה והטמעה של תכניות פיתוח ושינוי ארגוני ובהובלת סדנאות.

 

בהסמכתה, ניבה בעלת דוקטורט (PhD) מאוניברסיטת לסטר באנגליה, בנושא פיתוח אינטליגנציה רגשית, ותואר שני (MA) שהתזה שלו התמקדה אף היא באינטליגנציה רגשית. בנוסף, ניבה מאמנת מומחית ומעריכה מוסמכת של מבדקי אינטליגנציה רגשית.

ניבה בעלת ניסיון של כ- 15 שנים בתחום האינטליגנציה הרגשית וניסיון תעסוקתי רב-תחומי במגוון ארגונים בתחומי הפיננסים, בנקאות, המגזר הממשלתי ומערכות חינוך.

בנוסף לעבודתה הייעוצית, ניבה עוסקת בבניית והטמעת תכניות מבוססות אינטליגנציה רגשית במערכות חינוכיות. היא משמשת כיועצת אקדמית לגוף ניסויים משרד החינוך בנושא הטמעת אינטליגנציה רגשית בגני ילדים ומובילה קורסים והכשרות בנושא יזמות וחדשנות במערכות חינוכיות. בעלת התמחות ספציפית בפיתוח אינטליגנציה רגשית של הורים וילדים ובפיתוח חשיבה חיובית על פי עקרונות הפסיכולוגיה החיובית.

 

נושאי התמחות:
  • ליווי אישי לפיתוח יכולות רכות ומנהיגותיות.
  • פיתוח רגשות ומערכות יחסים חיוביות במקום העבודה, טיפוח עובדים מצטיינים.
  • התמודדות עם ניהול רב-דורי בארגון ופיתוח גמישות ופתיחות ניהולית.
  • בניית תכניות עבודה, הכשרת צוותים וליווי מקצועי שוטף.

 

בנוסף לפעילותה המקצועית, ניבה מתנדבת בפרויקטים קהילתיים שונים ובארגוני חלוקת מזון. כמו כן, היא בעלת טור בנושא חינוך ואינטליגנציה רגשית במקומונים ובאתרי אינטרנט.

אילן ראובן-ללונג
מנכ"ל EQ-EL

אילן אחראי על ניהול האדמיניסטרציה, הלוגיסטיקה והטכנולוגיה של הארגון. הוא אחראי על הקשר עם מרכזיים גלובליים שונים, מרכז את תהליכי ההערכה והמדידה של יחידים וקבוצות, ועוסק בפיתוח תכנים ודוחות מקצועיים. במסגרת זו, אילן אחראי על הקמתן ואחזקתן של מערכות תכנה לאוטומטיזציה של הפקת התוצרים של תהליכי ההערכה והמשוב (בעקבות ביצוע מבדקי אינטליגנציה רגשית).

בהשכלתו אילן בעל תואר שני בפיזיקה (MSc) מהטכניון ובוגר תכנית ה- MBA של הטכניון. בעבר עסק בפיתוח תכנה בתחום ניהול השכר והמשאב האנושי ובפיתוח מערכות בחברות היי-טק.

ד"ר ציפי בלומנפלד
מנהלת המחקר והפיתוח

ד"ר ציפי בלומנפלד, פסיכולוגית חברתית תעשייתית, מנהלת המחקר והפיתוח של EQ-EL. ציפי מובילה את תחום המחקר בחברה ומפתחת מבדקי הערכה וכלים מחקריים ויישומיים ייחודיים לאי-קיו-אל. בעלת דוקטורט מאוניברסיטת בר אילן בתחום הפסיכולוגיה הקוגניטיבית. התואר השני שלה, גם הוא מאוניברסיטת בר אילן התמקד בפסיכולוגיה חברתית-תעסוקתית.

בעלת ניסיון וידע של כ-27 שנים בתכנון, ניהול וביצוע מחקרים, בניתוח נתוני מחקר, ובבניית כלי מדידה חדשים. בין היתר, מתמחה בפיתוח כלי הערכה, עריכת מחקרים, ביצוע סקרים פנים ארגוניים, וסקרי שירות. במסגרת תפקידיה עסקה רבות בפיתוח כלים תומכי החלטה ופיתוח למשאב האנושי, כגון: הערכת עובדים ומנהלים, הערכת 360 מעלות, סקרי שירות, סקרי עמדות, תצוגות נתוני עובדים לצורך קבלת החלטות מושכלות ועוד.

ניהלה במשך שנים רבות את מחלקת המחקר באגף פיתוח והדרכה בבנק דיסקונט, ועמדה בראש צוות של כ-8 אנשי מחקר ויועצים ארגוניים. במסגרת זו רכשה ניסיון רב במיומנויות לניהול המשאב האנושי ופיתוח ארגוני.

בנוסף, ציפי מתנדבת במועדונים לילדי בסיכון ועוסקת בתחומי אמנות שונים.