הצלחה בעולם העבודה החדש - ראיונות של איילה ברדיו חיפה, דצמבר 2017

צפו בסדרה של שבעה פודקסטים ששודרו ברדיו חיפה בדצמבר 2017 בנושא ההצלחה בעולם העבודה החדש. בסידרה זו ראיינה איילה ראובן-ללונג מומחים מעולמות תוכן שונים, ביניהם מומחים לחדשנות, מנהלי בתי ספר, סמנכ"לי משאבי אנוש, ולא פחות חשוב מומחים בהורות במציאות מורכבת ומשתנה.

לצפייה ב- Youtube

פרק 1: איילה ראובן-ללונג - עשר עובדות על עולם העבודה החדש

צפו בפרק הראשון בסדרה של שבעה פודקסטים ששודרו ברדיו חיפה בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש.

אני מזמינה אתכם לצאת איתי למסע מרתק לתוך עולם העבודה החדש יחד נבין מה הם החוקים החדשים להצלחה במאה העשרים ואחת ויותר חשוב מה כל אחת ואחד מאיתנו צריכים לעשות על מנת להמשיך ולהצליח בו.
בסידרה זו אראיין מומחים מעולמות תוכן שונים, ביניהם מומחים לחדשנות, מנהלי בתי ספר, סמנכ"לי משאבי אנוש, ולא פחות חשוב מומחים בהורות במציאות מורכבת ומשתנה.

 

פרק 2: ד"ר אפרת ליאני - אילו יכולות מחפשים ארגונים בקרב מנהלים ועובדים

בפרק השני בסדרה של הפודקסטים ששודרו ברדיו חיפה, בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש, נפגוש את ד"ר אפרת ליאני.
את ד"ר אפרת ליאני אני מכירה מספר שבועות.
כבר משיחת הטלפון הראשונה הרגשתי שפגשתי מישהי שחיה ונושמת את עולם העבודה החדש וזה פשוט נפלא!
עד לאחרונה שימשה אפרת כסמנכ"לית משאבי אנוש, מיקרוסופט ישראל. כיום, אפרת מלווה סטארטאפים בתחום משאבי אנוש ומובילה קורס ייחודי ב- Executive MBA, בתחומי משאבי האנוש בארגון גלובלי.
בתכנית, נדבר על סט היכולות שעובדים צריכים כיום כדי להצליח בעולם העבודה החדש. כמו-כן, נקבל טיפים לעובדים שרוצים להתקדם ולהצליח בעולם העבודה בתפקידי מנהיגות.

 

פרק 3: ד"ר יגאל ינקו - יצירתיות וחדשנות היתרון התחרותי של כל ארגון

בפרק השלישי בסדרה של הפודקסטים ששודרו ברדיו חיפה, בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש, נפגוש את ד"ר יגאל ינקו.
את ד"ר יגאל ינקו פגשתי לראשונה לפני כשנתיים וחצי כשהיה מנהל תכנון אסטרטגי של קבוצת מחשוב תפיסתי באינטל, כאשר פרופסור אליעזר שלו (דיקן הפקולטה לרפואה בטכניון עד לפני חצי שנה) ואני, חיפשנו אנשים מעניינים שידברו על עתיד הרפואה וחדשנות רפואית בארץ ובעולם בכנס שהתקיים בפקולטה לרפואה.
במפגש זה דיברנו על יצירתיות וחדשנות, על התמודדות עם חוסר הצלחה זמני ועל מקומו של הכישלון בתרבות ארגונית שמעודדת יצירתיות ומעוניינת להוביל באמצעות חדשנות.

 

פרק 4: אבי קיש - תפקידם של בתי הספר בעולם משתנה ודינמי

בפרק הרביעיי בסדרה של הפודקסטים ששודרו ברדיו חיפה, בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש, נפגוש את מר אבי קיש - מנהל קריית החינוך דה שליט בעיר רחובות.
את אבי פגשתי כאשר אבי הזמין אותי לדבר בפני מורי בית הספר שלו על היכולות החשובות להצלחה בעולם העבודה החדש.
בפגישה נדון על נאופן שבו צריכים בתי ספר להשתנות על מנת להיות מסוגלים לפתח את סט היכולות החשוב להצלחה בעולם החדש. אילו יכולות יצטרכו המורים לפתח על מנת להיות מסוגלים לסייע לתלמידיהם לפתח את היכולות החשובות להצלחה בעולם העבודה החדש? ואיך צריכה להיראות הכשרתם בעשורים הראשונים של המאה ה-21?

 

פרק 5: ד"ר ניבה דולב - הורות במאה ה-21

בפרק החמישי בסדרה של הפודקסטים ששודרו ברדיו חיפה, בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש, נפגוש את ד"ר ניבה דולב.
את ד"ר ניבה דולב אני מכירה מעל עשור. ניבה היא שותפתי לדרך ויחד אנו מובילות תהליכים מרתקים בכל הקשור לעולם העבודה החדש גם בארץ וגם בעולם.
למרות שאנו יכולות לשתף את המאזינים בעשרות סיפורים מרתקים על תהליכים בארגונים החלטתי להקדיש את התכנית הזאת דוקא לזוית אחרת, לזוית של גידול ילדים כהורים - ילדים המוכנים למאה ה-21. וניבה, כמי שהובילה מספר ניסויים מרתקים בגני ילדים, יכולה לסייע רבות בנושא.

 

פרק 6: ניב באבו - דור ה-Y, אתגרים מחיי היומיום

בפרק השישי בסדרה של הפודקסטים ששודרו ברדיו חיפה, בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש, נפגוש את ניב באבו - סמנכ"ל משאבי אנוש של אדידס ישראל.
את ניב פגשתי לפני כחצי שנה ובשיחה הראשונה שלנו כבר הרגשתי שניב נמצא בלב המים הלבנים והגועשים של העולם העבודה החדש. לא רק ברמה הלוקלית אלא גם ברמה הגלובלית.
נדבר על דור ה-Y, אשר מהווה רוב מובהק באדידס ישראל ובהנהלתה, אך בעיקר גם על אדידס ישראל כחברה גלובלית וצעירה.

 

פרק 7: פרופ' יצחק סרוגו - אינטליגנציה רגשית ברפואה

בפרק השביעי והאחרון בסדרה של הפודקסטים ששודרו ברדיו חיפה, בנושא של ההצלחה בעולם העבודה החדש, נפגוש את פרופסור יצחק סרוגו, מנהל מחלקת ילדים בבית החולים בני ציון בחיפה.
את פרופ' סרוגו הכרתי לפני שנים, כאשר הזמין אותי לתהליך פיתוח אינטליגנציה רגשית לצוות המחקלת הילדים בבני ציון.
בשיחתנו, דיברנו על תהליך זה, על הישגיו ואתגריו, ועל עצותיו של פרופ' סרוגו למנהל מחלקה שהיה רוצה להכנס לתהליך שכזה. כמו-כן, נדבר על האתגרים המרכזיים של רופאים במאה ה -21.