הספרים שלנו
הצלחה בעולם העבודה החדש: מסע בחמש יבשות
חדש: מהדורה חדשה לספרה של איילה ראובן-ללונג

הספר הצלחה בעולם העבודה החדש הוא מהדורה שנייה, מעודכנת ומשופרת של הספר לחתור במים לבנים - הצלחה במאה ה- 21.

דברים רבים המשיכו והשתנו מאז יצאה המהדורה הראשונה לפני חמש שנים. במהדורה חדשה זו מושם דגש על עולם העבודה החדש שבו אנו חיים כיום. ואכן, אין זה סוד שכולנו פועלים בעולם עבודה בו החוקים להצלחה אישית וארגונית השתנו באופן דרמטי. על מנת להמשיך ולהצליח בעולם הארגוני של היום על כולנו להכיר את המציאות החדשה בה אנו פועלים ולהבין את החוקים החדשים להצלחה בה.

מטרתו של הספר היא להציג בפני כל מי שחפץ להמשיך להצליח, מפה חדשה להצלחה בעולם העבודה החדש. המסע שעובר גיבור הספר, יחד עם הקוראים, מבוסס על מודל שיושם בארגונים שונים בארץ ובעולם, בעבודה עם מנהלים בכל דרגות הניהול. הוא מבוסס על תובנה שלפיה המפתח להצלחה מצוי במודל פשוט, שבנוי כמסע שבו כל שלב מתבסס על זה שלפניו.

 

המלצתו של פרופ׳ (אמריטוס) אילן משולם; הפקולטה לניהול, אוניברסיטת חיפה:

קריאת ספר זה הלהיבה אותי לא רק משום כתיבתו הבהירה, השוטפת והמעניינת אלא בשל היכולת, הבלתי רגילה, ליצור מסע דמיוני אל מרחבי המציאות המשתנה והשלכותיה על עולם העבודה החדש ועל היכולת שלנו להמשיך ולהצליח בו. תוך כדי קריאה מצאתי עצמי מעורב בסיפור מאלף, מושך ומלמד, הבנוי כאילו לקחו אותי להצטרף למסע מלא דמיון, רגש ועניין, אשר אף גרם לי לא פעם להתרגשות.

המסע בספר זה מאפשר לקורא ליהנות מסיפור הרפתקאות מעניין וסוחף תוך כדי למידה על עצמנו ועל המרכיבים החשובים בדרכי התנהגותנו וכן על ההשלכה שלהם על העשייה והיכולת שלנו להתמודד בהצלחה עם השינויים מרחיקי הלכת בעולם עבודתנו.

סופו של המסע משאיר את הקורא עם מטען עצום, הוא מעביר לקורא ידע רב, מעודד חשיבה המבוססת ונתמכת על בסיסי המחקר ומסייע לנו הקוראים להבין מה עלינו לעשות כדי להישאר רלוונטיים. הספר מכין את הקוראים להתמודדות עמוקה עם השינויים החלים כבר היום ואשר יקבלו תאוצה עם השתנות עולם העבודה.

 

הצלחה בעולם העבודה החדש


להיות רופא במאה ה- 21, מסע לחמש יבשות
גרסה מיוחדת של ספרה של איילה ראובן-ללונג, "הצלחה במאה ה- 21"

הספר להיות רופא במאה ה־ 21 מציג באופן מקורי ויצירתי את המהפכה אותה עובר עולם הרפואה בשנים האחרונות ותובנות משמעותיות להמשך הצלחתם של רופאים בקריירה ובחיים בעשורים הבאים.

יחד עם ליאור – רופא בכיר מוכשר שסיים את לימודיו בפקולטה בהצטיינות וכולם ניבאו לו עתיד מזהיר, אך אינו מצליח בעבודתו – עובר הקורא מסע אישי לחמש יבשות שיובילו אותו להיות רופא מצליח – רופא הראוי למטופליו.

הספר מיועד לכל העוסקים בתחום הרפואה אשר רוצים להבין את המפה החדשה שנוצרה בעולם הרפואה ואת היכולות החשובות להצלחתם של רופאים בעולם זה.

 

המלצתו של פרופ׳ אליעזר שלו, דיקן הפקולטה לרפואה ע״ש רפפורט בטכניון:

עולם הרפואה השתנה בעשורים האחרונים וימשיך להשתנות בעתיד בקצב שקשה להתמודד אתו. את השינויים הרבים אני רואה הן כרופא והן כחוקר. השינויים הבולטים החלו במהפכת המחקר במדעי החיים שהשתלבו בו חשיבה ושיטות הבאות מן המדעים המדוייקים וממקצועות ההנדסה. ההתפתחויות הטכנולוגיות, כולל היכולות החישוביות, הפכו לחלק בלתי נפרד ממקצוע הרפואה בכל הרמות – במניעה, בניבוי, באבחון ובטיפול.

כיום, על מנת שנוכל להיות מסוגלים להעניק לכל מטופל שלנו טיפול שיהיה גם עם חמלה וגם מקצועי, איכותי, חדשני ומותאם אישית, נצטרך כולנו – כפרטים העוסקים במקצוע החשוב כל כך – לצאת למסע שלא בהכרח יהיה באזור הנוחות שלנו. המטרה תהיה לנסות ולהגיע קרוב ככל האפשר לדמות של “רופא שלם״: רופא שהינו אוהב אדם, משתמש חכם בטכנולוגיות רפואיות, העוסק גם במחקר וחדשנות, בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה, קלינאי ומורה מצויין המעורר השראה, שילוב שיהפוך אותו למודל לחיקוי במקצוע.

כדיקן הפקולטה לרפואה, אני רואה חשיבות רבה ביציאה למסע זה שכן הרפואה הוא מקצוע שולייתי ועד שאנחנו, הרופאים המורים, לא נעבור את המסע בהצלחה – לא נוכל לסייע באופן מלא לסטודנטים שלנו להיות באמת הרופאים של המחר.

ספר זה מציג בשפה פשוטה וזורמת את השינויים שמקצוענו עובר. כל אחד מאתנו הרופאים יכול בקלות למצוא את עצמו בסיפור ולרכוש תובנות נוספות לפיתוחו האישי והמקצועי.

 

להיות רופא במאה ה- 21


Riding the White Water Rapids: Career Success in the 21st Century
ספרה של איילה באנגלית באמזון, 2015

Over the last decade, the organizational world has undergone profound changes. Like white water rapids, it still keeps on changing at a dizzying speed. The rules of the game have changed and what previously led people to success will no longer help them. Today, only those who understand the new rules and acquire the necessary skills will be able to keep their jobs and progress in their careers. This book – Riding the White Water Rapids – presents in an original and creative manner, significant concepts that will lead to personal success in the coming decades. These are presented to the reader through the journey of a professional and talented executive who excelled in his studies. Looking forward to promotion and a bright future, he is halted by baffling requirements. Eventually, this journey will lead him to become a successful leader, fit for the 21st century. The book is designed as a roadmap to all those who continually want to grow and develop – to acquire the language, concepts and skills which are so necessary for their success, as well as leading others to such success. Today, no one can overlook these tools that are vital for success in the 21st century.

לחתור במים לבנים - הצלחה במאה ה- 21
האם יש לך הכלים הדרושים להצלחה במאה ה-21?

בעשור האחרון השתנה העולם הארגוני שינוי עמוק ומשמעותי, והוא ממשיך להשתנות בקצב מסחרר. חוקי המשחק שהובילו מנהלים ועובדים להצלחה השתנו באופן חסר תקדים, ושינויים אלה משפיעים על חייהם האישיים והמקצועיים של כל מי שנמצא בשוק העבודה.

מה שהביא עובדים ומנהלים להצלחה עד היום, לא יוכל עוד להמשיך לקדם אותם.

רק מי שיכירו את החוקים החדשים וירכשו את מערך היכולות הנדרשות, יוכלו להמשיך להחזיק במשרותיהם ולהתקדם בקריירה שלהם!

 

הספר "הצלחה במאה ה-21" מציג תובנות משמעותיות להצלחה בקריירה ובחיים בעשורים הבאים.

יחד עם ליאור, מנהל מוכשר בחברת היי-טק שסיים את לימודיו בהצטיינות וכולם ניבאו לו עתיד מזהיר, אך אינו מצליח להתקדם בעבודתו, עובר הקורא מסע אישי לחמש יבשות, אשר יוביל אותו להיות מנהיג מצליח במאה ה-21.

 

להצלחה במאה ה- 21