חדשות והודעות
לשכת המסחר אמריקה ישראל בחרה את מודל חמש היבשות

Ayalla Reuven Lelong and Oded Rose

לשכת המסחר אמריקה ישראל בחרה את מודל חמש היבשות כמודל מוביל לקדם את מוכנות החברה בישראל להצלחה בעולם העבודה החדש.

אנו שמחים לשתף אתכם שלשכת המסחר אמריקה ישראל – אשר יזמה ומובילה את פרויקט OUTSIGHT שמטרתו לקדם את מוכנות החברה בישראל לעולם העבודה החדש – בחרה במודל חמש היבשות כמודל מוביל להיערכות זו.

כל הארגונים החברים בלשכה יוכלו לבצע תהליך אשר בודק את המוכנות של עובדיהם לעולם העבודה החדש באמצעות כלים תקפים, אותם יצרה EQ-EL בתשע השנים האחרונות. כמו-כן, יוכלו ארגונים אלו לבצע תהליכי Upskilling המותאמים אישית לרמת המוכנות של עובדיהם להצלחה בעולם העבודה החדש.

בחודשים הקרובים תהיה לחברות הגדולות בישראל הזדמנות להיפגש עם חברי צוות EQ-EL ולהעניק לכל מנהיג/ה ועובד/ת הזדמנות ייחודית לקבל פרופיל אישי, המתאר את המוכנות האישית שלו/ה לעולם העובדה החדש.

בסוף התהליך כל חברה תקבל Dashboard ארגוני, אשר מתאר את המוכנות של כלל עובדיה להמשך הצלחה בעולם העבודה החדש והמלצות להמשך.

 

להורדת העלון הפרסומי בקובץ pdf ←

 

ראיון של איילה עם חגית הורנשטיין בעיתון כלבו - אפוקליפסה עכשיו:
בטוחים שמחשבים ורובוטים ישתלטו על העולם בעתיד? אתם טועים - זה קורה כבר עכשיו.
איילה ראובן-ללונג, מסבירה למה כדאי לנו לחשוב מחוץ לקופסה אם אנחנו רוצים שתמשיך להיות לנו פרנסה

להורדת המאמר בקובץ pdf ←

 

לקריאת המאמר באתר כלבו, הקליקו על התמונה:

 

ראיון של איילה בעיתון כלבו

חדש: מהדורה חדשה לספרה של איילה ראובן-ללונג
ניתן להשיג ישירות דרכנו ובחנויות הספרים
הצלחה בעולם העבודה החדש
הספר הצלחה בעולם העבודה החדש הוא מהדורה שנייה, מעודכנת ומשופרת של הספר לחתור במים לבנים - הצלחה במאה ה- 21.

דברים רבים המשיכו והשתנו מאז יצאה המהדורה הראשונה לפני חמש שנים. במהדורה חדשה זו מושם דגש על עולם העבודה החדש שבו אנו חיים כיום.

ואכן, אין זה סוד שכולנו פועלים בעולם עבודה בו החוקים להצלחה אישית וארגונית השתנו באופן דרמטי. על מנת להמשיך ולהצליח בעולם הארגוני של היום על כולנו להכיר את המציאות החדשה בה אנו פועלים ולהבין את החוקים החדשים להצלחה בה.

מטרתו של הספר היא להציג בפני כל מי שחפץ להמשיך להצליח, מפה חדשה להצלחה בעולם העבודה החדש. המסע שעובר גיבור הספר, יחד עם הקוראים, מבוסס על מודל שיושם בארגונים שונים בארץ ובעולם, בעבודה עם מנהלים בכל דרגות הניהול. הוא מבוסס על תובנה שלפיה המפתח להצלחה מצוי במודל פשוט, שבנוי כמסע שבו כל שלב מתבסס על זה שלפניו.

 


חדש! סידרת פודקסטים ברדיו חיפה - הצלחה בעולם העבודה החדש

צפו בשבעה פודקסטים של איילה ששודרו ברדיו חיפה בדצבר 2017 בנושא ההצלחה בעולם העבודה החדש. בסידרה זו ראיינה איילה ראובן-ללונג מומחים מעולמות תוכן שונים, ביניהם מומחים לחדשנות, מנהלי בתי ספר, סמנכ"לי משאבי אנוש, ולא פחות חשוב מומחים בהורות במציאות מורכבת ומשתנה.

  • תחילה, איילה תציג עשר עובדות על עולם העבודה החדש.
  • ד"ר אפרת ליאני, אשר מלווה כיום סטרטאפים ומובילה קורס ייחודי בתחומי משאבי אנוש (ובעבר - סמנכ"לית משאבי אנוש במיקרוסופט ישראל) תדבר על היכולות מחפשים ארגונים בקרב מנהלים ועובדים.
  • ד"ר יגאל ינקו, מוביל תכנון אסטרטגי וחדשנות בהיי-טק ובמד-טק (ובעבר - מנהל תכנון אסטרטגי של קבוצת מחשוב תפיסתי באינטל) ידבר על יצירתיות וחדשנות כיתרון תחרותי של כל ארגון.
  • אבי קיש, מנהל קריית החינוך דה שליט בעיר רחובות, ידבר על תפקידם של בתי הספר בעולם משתנה ודינמי.
  • ד"ר ניבה דולב, מומחית באינטליגנציה רגשית (יועצת בחברת EQ-EL ומרצה במכללה האקדמית כינרת, תדבר על הורות במאה ה-21.
  • ניב באבו, סמנכ"ל משאבי אנוש של אדידס ישראל, ידבר על האתגרים מחיי היומיום בארגון גלובלי וצעיר שמובל ע"י דור ה- Y.
  • ובתכנית האחרונה, פרופסור יצחק סרוגו, מנהל מחלקת ילדים בבית החולים בני ציון בחיפה, ידבר על אינטליגנציה רגשית ברפcואה.

 

ניתן לצפות בתכניות בדף הוידאו שלנו או ב- YouTube:

 

פודקסטים בנושא ההצלחה בעולם העבודה החדש

"להיות רופא במאה ה- 21, מסע לחמש יבשות" - גרסה חדשה לספרה של איילה

ספרה החדש של איילה ראובן ללונג "להיות רופא במאה ה-21" מציג באופן מקורי את המהפכה שעובר עולם הרפואה בשנים האחרונות לצד תובנות להמשך הצלחתם של רופאים בקריירה בעשורים הבאים. יחד עם ליאור – רופא בכיר מוכשר שסיים את לימודיו בפקולטה בהצטיינות וכולם ניבאו לו עתיד מזהיר, אך אינו מצליח בעבודתו – עובר הקורא מסע אישי לחמש יבשות שיובילו אותו להיות רופא מצליח.

להיות רופא במאה ה-21" יצא לאור בחודש האחרון וזכה להדים חיוביים ולהזמנות רבות. הספר מבוסס על עבודת עומק פורצת דרך שנעשתה בחמש השנים האחרונות בבית-החולים בני ציון, בהובלתו של מנהל בית החולים ד"ר אמנון רופא.

***

להזמנת הספר, הרצאות, סדנאות והתייעצות:
איילה: ayalla@eq-el.co.il, 054-4805614

***

בכירי הרופאים ממליצים על "להיות רופא במאה ה-21":

פרופ' עופר נתיב, הפקולטה לרפואה של הטכניון, מנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי בני ציון:

"ספר מעולה שפתח לי צוהר להבנת השינויים הרבים שחלו בעולם הרפואה המשתנה. המסע המתואר בספר מספק תובנות רבות ויכול לסייע למנהלי המחלקות והיחידות להוביל את הצוותים שלהם לתוך הרפואה של המאה ה-21. מומלץ בחום לכל העוסקים בתחום".

פרופ' אליעזר שלו, דיקן הפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט בטכניון:

"ספר זה מציג בשפה פשוטה וזורמת את השינויים שמקצוענו עובר. כל אחד מאתנו הרופאים יכול בקלות למצוא את עצמו בסיפור ולרכוש תובנות נוספות לפיתוחו האישי והמקצועי".

הופיע ספרה של איילה באנגלית באמזון

Riding the White Water Rapids - Career Success in the 21st Century :
הספר ניתן לרכישה בגרסת ספר אלקטרוני באמזון, אתם מוזמנים לצפות בתצוגה מקדימה, לרכוש ולהגיב...

 

Over the last decade, the organizational world has undergone profound changes. Like white water rapids, it still keeps on changing at a dizzying speed. The rules of the game have changed and what previously led people to success will no longer help them. Today, only those who understand the new rules and acquire the necessary skills will be able to keep their jobs and progress in their careers.

This book – Riding the White Water Rapids – presents in an original and creative manner, significant concepts that will lead to personal success in the coming decades. These are presented to the reader through the journey of a professional and talented executive who excelled in his studies. Looking forward to promotion and a bright future, he is halted by baffling requirements. Eventually, this journey will lead him to become a successful leader, fit for the 21st century.

The book is designed as a roadmap to all those who continually want to grow and develop – to acquire the language, concepts and skills which are so necessary for their success, as well as leading others to such success. Today, no one can overlook these tools that are vital for success in the 21st century.

חדש: צפו במאמרה של איילה בגיליון אוקטובר של כתב העת "עורך הדין"

בעקבות ספרה "לחתור במים לבנים – הצלחה במאה ה- 21", מתארת איילה ראובן-ללונג את המציאות הנוכחית לקהל הקוראים של כתב העת "עורך הדין": 

בדומה לשאר המקצועות, גם מקצוע עריכת הדין עובר בשנים האחרונות טלטלה לא פשוטה, המשאירה מאחוריה לא מעט אנשי מקצוע מבולבלים ומתוסכלים. במקרים מסויימים, הם אף מוצאים את עצמם כלא רלוונטיים, במציאות החדשה שנוצרה. אין ספק שעולם עריכת הדין יהיה שונה באופן משמעותי מזה שאנו מכירים. יש לכך השלכות מרחיקות לכת על עורכי דין, שותפים, משרדים קטנים ופירמות גדולות.

למאמר בגיליון אוקטובר של כתב העת "עורך הדין"  ←

חדש: איילה ראובן-ללונג מתארחת בתכנית נתיבי אלון עם אילון בן יוסף

פו באיילה אשר התארחה ב- 19/9/2014 בתכנית "נתיבי אלון" וסיפרה על סיפרה "לחתור בנים לבנים - ההצלחה במאה ה-21" ועל היכולות החשובות להצלחה במציאות הדינמית שבה אנו חיים...

לצפייה ישירה ב- Youtube ←

לדף הסרטים שלנו ←

צפו במאמרה של איילה במדור קריירה בכלכליסט
דרוש מנהל מתלהב ומלא תשוקה

במסגרת תחרות המעסיק החברתי 2014 של כלכליסט וקרן מעגלים קבלו שמונה דרכים להעלות את תחושת ההתלהבות והתשוקה בארגון

קיים מחסור אדיר במנהלים בעלי התלהבות ותשוקה, בעוד הם מבוקשים עד מאוד, מאחר ורק מנהלים עם אנרגיות שכאלה יכולים להביא את עצמם ואת הארגון בו הם עובדים לשלב הבא שלו.

התלהבות ותשוקה מעולם לא היו חשובות להצמחת הארגון ולבידול מול המתחרים כפי שהינן כיום וימשיכו להיות בעשורים הראשונים של המאה ה- 21...

במאמר יוצגו הנקודות העיקריות:

  * מה מאפיין מנהלים מלאי תשוקה והתלהבות?

  * שמונה דרכים להעלות את תחושת ההתלהבות והתשוקה בארגון

להמשך המאמר בכלכליסט ←

איילה ראובן-ללונג מתארחת בתכנית העולם הבוקר

בתכנית העולם הבוקר איילה מתארחת ומספרת לאברי גלעד והילה קורח על סיפרה "לחתור בנים לבנים - ההצלחה במאה ה-21" ועל חשיבות האינטליגנציה הרגשית להצלחה בקריירה ובעסקים.

לצפייה ישירה ב- Youtube ←

לדף הסרטים שלנו ←

הזמנה למפגש: דרוש מנהל מוכשר לנהל עולם מורכב ומשתנה

אנו מזמינים אתכם למפגש מרתק, מעשיר ופותח לחשיבה, אשר פתח את כנס משאבי אנוש השנתי ה- 18, למידה ארגונית (מאי 2011).

אנו חיים, ללא ספק, באחת התקופות המעניינות ביותר בהיסטוריה הארגונית, תקופה שהדרך הטובה ביותר לתאר אותה היא "מים לבנים". כמו כל תקופה מעניינת, המאפיין הבולט שלה הוא השינוי. התקופה הנוכחית אינה דומה לשום תקופה אחרת, הן מבחינת כמות השינויים, מהותם או עוצמתם. שינויים אלה ישפיעו על כל אחד ואחת מאתנו, הן בהיבט האישי והן בהיבט המקצועי, ויחדדו את היכולות (או חוסר היכולות) המקצועיות שלנו. האתגר הגדול בתקופה זו הוא "להישאר על הסירה" ולשרוד את השינוי.

לפרטים נוספים ←

הזמנה למפגש: דרוש מנהל מוכשר לנהל ארבעה דורות

אתם מוזמנים לסדנה מרתקת הכוללת כלים פרקטיים לניהול מיטבי של הדורות השונים ושיתוף בידע נצבר בשש השנים האחרונות. סדנה זו הועברה בהצלחה רבה למספר רב של מנהלים בארגונים גדולים ובינוניים במשק הישראלי. הסדנה קיימת במתכונות שונות, החל מהרצאת היכרות (כשעיתתים) ועד לסדנאות מורחבות של 4-5 שעות.

לפרטים נוספים ←

צפו במאמרה של איילה במדור קריירה ב- Ynet
בדרך לקידום חושבים קדימה: 4 צעדים ליעד

לחשוב קדימה, ללמוד כל יום משהו חדש, לתקשר עם הסביבה, להתמודד עם לחצים ולאזן בין העבודה לחיים האישיים. רוצים להתקדם לתפקיד בכיר או לשדרג את יעילות העובדים שלכם - ולא ממש מצליחים? איילה ראובן ללונג סבורה שאתם תקועים בנורמות העבר ומסבירה כיצד אפשר לצעוד לעבר העתיד...

להמשך המאמר ב- Ynet ←

לקראת צאת ספרה של איילה - ראיון במגזין כלבו

"בלי סודות" - איילה ראובן-ללונג מתראיינת במגזין סוף השבוע החיפאי, כלבו, ומספרת על הדרך להקמת אי.קיו.אל והוצאת ספרה "לחתור במים לבנים - הצלחה במאה ה- 21"

לקריאת המאמר ←

איילה ראובן-ללונג תרצה בכנס קיץ 2013 של לשכת המבקרים הפנימיים ישראל

הרצאתה של איילה בפני מליאת הכנס בנושא: "הצלחה במאה ה-21 - להיות או לחדול".

ההרצאה תתקיים ביום רביעי 29/5/2013 בין השעות 10:15-11:00:00, במלון דן פנורמה תל אביב.

כותרת הכנס: "הביקורת הפנימית, מקצועית - תכליתית - ישר ולעניין!" ויידונו בו נושאים מקצועיים אקטואליים ומגוונים העומדים על סדר היום הציבורי.

לאתר של לשכת המבקרים הפנימיים ישראל ←

לצפייה בתכנית הכנס ←